trešdiena, 2011. gada 14. septembris

Dažas jaunas bildes

Pagājusī nedēļa pagāja (he, labi skan... "pagājusī nedēļa pagāja"... protams, ka pagāja, jo "pagājusī" nedēļa nevar "paskriet", tad tā būtu "paskrējusī nedēļa") Riga Food zīmē Ķīpsalā. It kā tikai divas dienas tur biju, it kā tikai katru dienu pa četrām stundām, bet - tik piepildītas un foršas! Paldies izdarīgajām asistentēm par trauku mazgāšanu, bet galvenais, - Ivetiņai par doto iespēju cept rauga mīklas bulciņas un cepumus Ķīpsalas hallē. Pa visiem kopā notiesājām kādas 25 plātsmaizes un kādus 10 kg cepumu, par 16 kg rauga mīklas pat nerunājot. Ak, jā, virsrakstā pieteicu, ka būs jaunas bildes. Būs arī. Starp citu, - jauns padoms. Atradu vienā vācu lapā (tiem, kas lasa vāciski, rekomendēju www.tortentante.de, es lasīju divas naktis no vietas) labu recepti zem mastikas smērējamai masai. Nu, nepatīk man tie sviesta krēmi, un vienmēr arī marcipānu nevar likt. Tad, lūk, - katliņā uzkarsē (nevāra) 200 ml saldā krējuma, pārlej 400 gramiem sakapātas baltās šokolādes, izmaisa un notur ledusskapī nakti. Nākamajā dienā izņem laicīgi no ledusskapja (nu, vismaz stunda jārēķina), izmaisa un ar lāpstiņu apsmērē sagatavoto torti, vēl uz brīdi iemet ledusskapī, un var klāt pāri mastiku. Bildes: Kāzu torte (persiku - Rafaello torte ar mastiku un marcipāna rozītēm) Mazas meitenītes dzimšanas dienas torte (biskvīta torte, pārklāta ar marcipānu, virsū - vafeles zīmējums) Kāzu kliņģeris (viens no diviem) Pirātu kuģa kūka mazam zēnam dzimšanas dienā Vienkārši ābolu plātsmaize ar bezē mici. Vienkārši un efektīvi (un garšīgi, protams) Nu, un 12 kg kāzu torte (biskvīta - mascarpones siera torte, pārklāta ar mastiku un dekorēta ar dažādām ogām)
.

otrdiena, 2011. gada 6. septembris

Tikai nesakiet neko :)

Labdien, labvakar, labrīt, patīkamu jums konkrēto diennakts laiku!
Es esmu tepat, un viss ir labi. Re, kur sīka dāvana no manis - šīs sezonas mīļākā ābolkūka, cepiet un ēdiet!

250 g mīksta sviesta
200 - 250 g cukura (es lieku pat mazāk par 200, ja āboli saldi)
5 olas
2 TK vaniļas cukura (labākais manuprāt ir Dansukker, ar citiem nestrādāju, jo citos ir par daudz sintētiskā vanilīna)
350 g izsijātu kviešu miltu
2 līdzenas TK cepamā pulvera
āboli (pārsvarā pat nemizoju, tikai serdes izņemu, man tās mizas vismaz vasaras / rudens āboliem netraucē)

Cepeškrāsni uzkarsē līdz ~ 200 grādiem. Visas sastāvdaļas samaisa viendabīgā mīkla (miltus sajauc ar cepamo pulveri), iemaisa mazos gabaliņos sagrieztus ābolus (man vispār labāk patīk, ka ābolus pa virsu saber, tad kūka ir stingrāka, jo āboli nepaspēj līdz apakšai cauri tikt). Izlīdzina uz plāts (vai formā), kas izklāta ar cepamo papīru, cep apmēram 30 minūtes, pārbaudot ar iedurtu kociņu - kad tas sauss, kūka gatava.
Atdzisušu var apkaisīt ar pūdercukuru.

Un kamēr jūs cepat un ēdat, es saņemšos un uzrakstīšu vēl kaut ko. Un bildes salikšu. Bet īsumā - patiešām, patiešām. Ir labi.

Ja kas, tad šonedēļ RigaFood izstāde Ķīpsalā. Būšu rīt un parīt pa dienas vidu satiekama Dansukker stendā (ou, Dansukker taisa jaunu recepšu bukletu, es arī tur būšu ar dažām receptēm) ar šito pašu ābolkūku un rauga mīklu. Gaidu ciemos!

svētdiena, 2011. gada 13. februāris

Trīs dienu maratons BALTTOUR

Pirms pāris stundām atgriezos mājās no Ķīpsalas, kur "Ilze`s Caramellini" trīs dienas Ikšķiles - Ogres novadu tūrisma attīstības aģentūras paspārnē veidoja kontaktus un tirgojās Baltijas lielākajā tūrisma izstādē Balttour 2011.
Un es nebeidzu brīnīties par to, ka no visiem daudzajiem TAA uzrunātajiem abu novadu uzņēmējiem izstādē piedalījās 2,5 uzņēmumi - pirmajā dienā trīs, pārējās divas - tikai es un Ilze Andriksone ar izcilajām Ķeipenes piparkūkām. Izstādē, kur trīs dienās cauri iziet ~ 40 tk apmeklētāju un kur dalības maksa nav jāmaksā (jā, paldies abām pašvaldībām par šo iespēju). Patiešām nevienam citam tas neinteresēja? Jocīga domāšana.
Viena lieta ir pārdotās maizes, cepumu, maizīšu un cukurgailīšu apjoms, cita - paņemtās vizītkartes un info lapiņas. Un vēl cita - visi tie daudzie cilvēki, ar kuriem bija iespējams aprunāties, pastāstīt par Ilze`s Caramellini, cienāt ar cepumiem, piefiksēt interesantus kontaktus, dažas jaunas idejas... Tas tak nav novērtējams naudā! Un štrunts par to, ka fiziski tas ir grūti - pa naktīm cept, pa dienām tirgoties un kontaktēties, un tā četras naktis un trīs dienas no vietas.
Lai piedod man visi draugi, uz kuru telefona zvaniem un īsziņām es šajās dienās neatbildēju. Jums katram - virtuāls cepumiņš vai marcipāna končiņa pēc izvēles. Jūtos riktīgi norukājusies un riktīgi gandarīta. Un lieliskā Skrīveru mājas saldējuma feja Lelde teica, ka man esot garšīgākie cukurgaiļi. Īsti. Nu, ir jau arī garšīgi.
Pašlaik cepu torti.

Nākamnedēļ atkal drusku maratons, bet cits - trīs Dansukker cukura semināri Latvijas lauku sieviešu apvienību biedrēm Tomē, Skaistkalnē un Alūksnē, kuros piedalos ar savām konditora zināšanām un pieredzi darbā ar Dansukker cukuriem. Pagājušajā nedēļā jau bija viens tāds pirmais - Salas pagastā. Miljons pozitīvu emociju trīs stundās, sešas receptes un arī miiiiilzīgs gandarījums par dzīviem kontaktiem.

Vēl jāpārskata pīto maizīšu recepte "Praktiskajam Latvietim". Bildes tapa, un tikko man tās būs, likšu šeit.

Vajadzētu izcept kādus pāris kg suņu cepumu un beidzot piebeigt suņu konditorejas biznesa plānu.

pirmdiena, 2011. gada 31. janvāris

Laiks rit sasodīti ātri


Patiešām.
Paskat, jau janvāra beigas.
Decembris aizlidoja vēja spārniem ar asti, kā jau te minēju, piparkūku mī(k)lā. Foršākā lieta, kas tapa no piparkūku mīklas, bija 3D zvani, sasieti ar smukām lentām. Bilžu nav. Toties ir vēl viens kg mīklas ledusskapī, varbūt jāizcep? Man beidzot sāk kāroties piparkūkas, decembrī jau nebija laika.

Pa starpu visam vēl esmu paguvusi 40 stundas apgūt divas svarīgas jomas - apsildīt degunu uzņēmuma finanšu vadībā un grāmatvedības pamatos. Pat eksāmenus nokārtoju, papīrus dabūju. Tas viss - caur Hipobankas administrēto ALTUM programmu. Hmm, kaut kā man šķiet, ka pārāk maz ir ļaužu, kas par šo interesējas un izmanto reālu iespēju mācīties (ja ne uzreiz kredītu ņemt, hehe).

VID elektroniskās deklarēšanas sistēma ir apsveicama. Vē, ir tik vienkārši tagad nodot visas atskaites.

Pamazām, palēnām viens pasūtījums atved nākamo, nu, ko nu es te daudz filozofēšu par vispārzināmu lietu - kvalitāte nodrošina kvalitāti un kāpina kvantitāti.

Hā, labā Krista uztaisījusi Ilze`s Caramellini vizītkartes un nu arī logotipu "Divu suņu beķerejai". Urbjos cauri likumdošanai par dzīvnieku barību un visu laiku šaustu sevi, ka neesmu vēl aizbraukusi uz Jelgavu, uz Vet.fakultāti pakonsultēties ar dzīvnieku fiziologiem. Toties suņu cepumi tiek degustēti uz nebēdu, nu jau manā arsenālā ir piecas stabilas receptes - burkānu kraukšķi, tunča krekeri, jēra kraukšķi, siera kraukšķi un banānu kraukšķi. Suņiem garšo ļoti, un arī mazie suņu izstādes divkājainie skatītāji vakar Saldus suņu izstādē nesmādēja.

Visiem sekotājiem, kas interesējās par pīto maizīšu darināšanas tehniku - rīt pie manis viesosies "Praktiskais Latvietis", kopā cepsim tējas maizītes (tās, ko vācieši sauc par "Bienenstich" - rauga mīklas plātsmaize ar vārīto krēmu un mandeļu griljāžu pa virsu), rādīšu pīto maizīšu gatavošanu soli pa solim, liesim cukurgaiļus un droši vien uzcepsim arī kādu suņu cepumiņu. Fotopamācības ceru pēc tam ievietot arī šeit.

Drīz atsāksies tirdziņu sezona.
Savukārt no 11. līdz 13. februārim "Ilze`s Caramellini" un "Divu suņu beķereja" piedalīsies tūrisma gadatirgū BALTTOUR 2011 Ķīpsalā.

Un ja nu kāds izlasa un interesējas -
5. februārī - kliņģera darbnīca Ikšķilē!

Kopā mācīsimies samīcīt labu kliņģera mīklu, sagatavot vairāku veidu pildījumus, veidot dažāda veida pīnes un dekorēt gatavo kliņģeri.

Dalības maksa - Ls 10, vietu skaits ierobežots.

Pieteikšanās un vairāk informācijas - ilzescaramellini@gmail.com

P.S. Man šķiet, ka viss būs labi. Ja vien es tūlīt iešu uz virtuvi un sākšu rosīties, tad viss būs. Šodien jāuzcep kliņģeris kora meitenēm, kas mani dūšīgi apsveica pag. nedēļas vārdadienā. Tas tak labs iemesls kliņģera cepšanai, vai ne? Citu nevarēju atrast.

ceturtdiena, 2010. gada 9. decembris

Aste joprojām mīklā







Es ļoti cienu grāmatvežus. Ļoti, ļoti, ļoti. Apbrīnoju!
Tātad - izmantoju Eiropas Savienības piedāvātās iespējas un apmeklēju Hipobankas administrētās Altum programmas moduļa apmācību kursu "Uzņēmuma finanšu vadība". Brālis saka - sīkā, ja tu vēl arī grāmatvedību sāksi rubīt, tu vispār būsi nindzja. Nu, es nezinu, vai es jau sāku rubīt grāmatvedību, bet drusku jau sāku un drusku kā nindzja sajutos. Katrā ziņā - viens plusiņš manam topošajam biznesa plānam ar šo tiek pievienots. T.i., rakstot finanšu daļu, būs druuuusku mazāk šaizes. (Eu, lai tikai grāmatveži neiedomājas, ka viņi ir kingi tagad!!! Šak vai tak - lēmumus uzņēmējdarbībā ne jau grāmatveži pieņem!!!)
Pa šo laiku ir tapusi "Galleria Riga" piparkūku buildinga veidolā (40 x 40 x 40 cm). Esot gan tagad sākusi jukt, bet KO VAR GRIBĒT? nedrīkst lielizmēra piparkūku mājas cept no svaigas mīklas un līmēt kopā nenokaltušas detaļas. Bet ja klientam vajag buildingu ASAP? Ko darīt...
Šajās dienās jāsalīmē vēl kādas 30 piparkūku maz-mājiņas. Štukoju par visādiem latvju rakstiem, ko čukurā ierakstīt :)
Eeee, publika jopojām grib rozīņmaižu fotostāstu. Mīļie, būs, bet pagaidām aste ir piparkūku mīklā.
Ou, un šogad, šķiet, īpaši daiļi iznāca franču Ziemsvētku kūka Buche de Noel (piedodiet par nepareizrakstību!) Tā jau tas ir. Latvji bluķi velk ap māju un tad sadedzina, franči ir praktiskāki - izcep kūku bluķa formā un notiesā.
Labi, tagad eju kapāt žāvētos ķiršus ruma kūkai.

svētdiena, 2010. gada 21. novembris

Piparkūku mīklas laiks

Ir pēdējais brīdis pasūtīt piparkūku mīklu!
Mīļie, klāt laiks padomāt par Ziemsvētku piparkūkām! Ja mīklas mīcīšana liekas sarežģīta, bet lielveikalu piedāvājums biedē ar garumgaro e-sarakstu, sūti ziņu un pasūti Ilze`s Caramellini piparkūku mīklu. Grauzdēšu cukuru, vārīšu sīrupu, putināšu miltus, malšu piparus, kardamonu, apelsīna miziņu un citus labumus, lai TU varētu cept gan piparkūku sirsniņas, gan būvēt pilis un būdiņas. Ķīmiju un citus mākslīgos uzlabotājus atstāsim lielražotājiem, manā virtuvē tādu nav!
Kā zināms piparkūku mīklai vēlams labi nostāvēties pirms cepšanas, tāpēc - IR LAIKS rezervēt savu kilogramu Ilze`s Caramellini saldi piparotās mīklas! Cena - Ls 4 / kg, par atlaidēm var kaulēties.
Pasūti Ilze`s Caramellini piparkūku mīklu līdz novembra beigām un katram kilogramam mīklas es pievienošu mīļu dāvanu!

JAUNUMS! Šogad pieejama arī piparkūku mīkla no bezglutēna miltiem cilvēkiem ar celiakiju (Ls 7 / kg) un eko-piparkūku mīkla no eko-izejvielām.
Gribi īstu Ziemsvētku kēksu ar rozīnēm, riekstiem, aprikozēm, mēnesi mitrinātu ar rumu? - mmm, Ilze`s Caramellini vari jautāt arī to!

Par citām lietām - citureiz. Īsumā - Swedbankas cepumu izlase izdevās skaista un garšīga, un arī vācu kūkas šogad bija stilīgas. Paskat, jau gads apkārt...
Pie reizes - ievērtējiet nosaukumu "Divu suņu beķereja". Jo? Jo tāda būs. Es to izdarīšu. Nelsons un Remingtons kūst no iespējas tikt pie tunča krekera, aknu cepumiņa un "bananas", bet burkānu kraukšķi ir lieliski jebkura suņa, liela un maza, treniņiem. Vēl arī - silti no tām daudzajām nepazīstamu cilvēku vēstulēm pēc Latvijas Radio raidījuma ar Ilze`s Caramellini piedalīšos.

otrdiena, 2010. gada 28. septembris

"Tāda es esmu" un tāda es esmu






Huh, pēc Jura R. ierosmes, ar Antras R. morāliski atbalstošo plecu un Zanes D. akceptu Ilze`s Caramellini papildina mūsu kopīgo projektu - izrāžu apvienības PANNA sortimentu izrādē "Tāda es esmu". PANNA tagad arī CEP. Loģiski, vai ne?
"PANNA cep" pirmizrāde jau notikusi - mazliet klusāk, nekā varēja būt (mea culpa!), tomēr visnotaļ veiksmīgi - pupu kūkas, torsa torte un smilšu bikini izpārdošana papildināja sezonas pirmo izrādi Tukumā 24. septembrī. Ne pārāk kvalitatīvās bildes - šī emuārieraksta vizuālajās piebildēs. Bilžu kvalitāti solām uzlabot! Bet, ticiet man, vienlaikus cept torsa kūku un to vēl arī atcerēties nofotografēt, kamēr glazūra žūst, - brr, tas nav viegli.

Labi, arī tāda es esmu. Pašlaik krāsnī mufinpicas jeb picmufini. Ja es te uz brīdi pārtraucu rakstīt (eh, bet jūs jau to pat nemanīsiet), tad ziniet, ka rauju tos laukā krāsns. No rindkopas līdz rindkopai - man ir laiks tieši 20 minūtes. Maizīte prasa savu ritmu.

Viens no siltākajiem pēdējā laika notikumiem. Piektdien un sestdien pārdošanas vietu dažādošanas nolūkos iemēģināju t/c Spice tirdziņu (nu, Kalnciema ielai NEKAS nestāv līdzās). Piektdienā kāds sirms vīrs nopirka tūtu ar svaigi ceptajām pītajām rozīņmaizēm (iemācījos, iemācījos pīt purrrrrfektas pīnes! Gribat foto-mācībstundu rozīņmaižu brūvēšanā? - piesakieties tepat komentāros, kamēr nebūs vismaz 7 pēc rozīņmaizēm izslāpušu komentāru, fotomācības NE-BŪS!). Pastāvēja, parunājām par mājas tortēm un tā. Tāds foršs kungs. Sestdien uz tirgus beigām skatos - jaukais kungs uz sava riteņa brauc tieši pie manis (un man pirmā doma, vellos, vai nu nebija labas, vai bija ļoti labas, bet nupat jau pēdējās pārdotas). Kungs tā kā drusku saminstinās un saka - es jums te kaut ko gribēju parādīt (tā, domāju, MATS vakardienas rozīņmaizē. Vai prusaks. Bet NO KURIENES?). Un izvelk no rūpīgi satīta sainīša Vecu Pavārgrāmatu. "Es visu vakaru par Jums domāju." Mīļie mani, mēs abi apraudājāmies. Izrādās, viņa sieva ir bijusi konditore, un šī ir bijusi viņas rokasgrāmata. "Sargājiet to vairāk par naudiņu, man tā ir ļoti svarīga," uz atvadām klusi noteica Artūra kungs. Grāmata pie manis ir apmēram uz nedēļu un es to lasu kā romānu. AIZRAUJOŠI! Un bezgala silti. Un pa īstam. Ai, ko es te stāstu neizstāstāmo... Artūra kungs, man arī par Jums tagad jādomā. Un to ĪSTO biskvīta torti es Jums izcepšu. "Tādu, lai pat sviestpapīram iet sviests cauri!"

Svētdien savukārt cita emocija. Ikšķiles rudens gadatirdziņš. Plašā izvēlē "pulksteņi no Londonas" (citēju Martu Rībeli, "Diena"), saulesbrilles, lupatas. Un sāpīgais - dāmu kokvilnas veļu tirgoja Sirano de Beržeraks. Apkaucos. Ģimnāzistu elki tā nedrīkst darīt! NEKAD! Ne tāpēc, ka darbs apkaunojošs, bet tāpēc, ka TĀPĒC. Kāpēc Uldis Pūcītis strādāja par pārdevēju Āgenskalna tirgū? KĀPĒC? Tāpēc, ka "tādi mēs esam"? Arī tādi?

Starp citu - PANNA turpina cept. Nākamā torsa kūka un pupu kūciņas - ceturtdien Kuldīgā. Viss izrāžu saraksts - www.tadaesesmu.lv. Vairumā vietu būs arī viss iepriekšminētais pupu sortiments (Rīgā nebūs! Brauciet uz izrādēm reģionos!) Tuvākajās dienās tur parādīsies arī atbilstoša sadaļa ar bildēm. Ielūkojieties regulāri.

Ā, atcerējos. Nordic Sugar ražotā cukura pomāde ir ļoooooti laba. Rozīņmaižu glazūra iznāk klasiska. Ja jums kas glazējams, varu padalīties ar kādu kg, man vēl kādi 10 palikuši.


Labu nakti, mīļie! Picmafini ir ok, turpinu ar tām pašām rozīņmaizēm.